A házunk építésekor nagyon sok dologra kell odafigyelnünk. Ezek között ott van a környezetvédelem, az, hogy az energiákat ne feleslegesen használjuk. Ezt megtehetjük műanyag nyílászárók beépítésével. Mind az ajtókat, mind az ablakokat érdemes ez alapján kiválasztani, sokkal tartósabbak ugyanis, mint a hagyományos fa nyílászárók.
Az ökológiai lábnyomunk növekedését pedig ez által is szabályozni tudjuk. A házunk energiahasználata ugyanis csak attól függ, megfelelő kapacitású gépeket használunk-e, valamint, hogy a fa vagy műanyag nyílászárók végzik-e rendesen a feladatukat. Ez a feladat pedig nem más, mint, hogy télen a meleget ne engedjék ki, a hideget pedig be, nyáron pedig fordítva.
Ugyanis, ha a műanyag nyílászárók nem zárnának úgy, ahogy az elvárható, akkor a klíma és a fűtés is feleslegesen dolgoznának, sokkal többet, mint amire egyébként szükség lenne, aminek energiapazarlás, és megnövekedett áram és fűtésszámla az eredménye. A műanyag nyílászárók felépítése, záródása nagyon lényeges, de nem csak ez számít. Számít a beléjük helyezett üveg minősége, vastagsága is, valamint, hogy milyen szakértelemmel építették be őket a helyükre, jól kitöltötték-e az esetleges réseket.
A megfelelő ajtó, ablak, legyen szó fa vagy műanyag nyílászárókról, nem csak az energiatakarékosság szempontjából sarkalatos, de a házunk, lakásunk biztonsága miatt is. Minél vastagabb az üveg, bonyolultabb, masszívabb a szerkezet, annál inkább biztonságban érezhetjük magunkat. Ne higgyük, hogy ezt csak a vastag fa ajtók tudják megadni, a mai technológiák már mindenre képesek!